INFORMACJE OGÓLNE

Punktowe elementy odblaskowe na drodze I Jezdni

Bezpieczna infrastruktura drogowa zapewniająca możliwości realnego zmniejszenia ryzyka wypadków drogowych oraz płynnego ruchu drogowego to podstawa. Trwałe i skuteczne rozwiązania mają na celu zapewnienie bezpieczneństwa na drogach. Punktowe elementy odblaskowe typu LUX z pełnego szkła hartowanego oraz punktowe elementy solarne LED typu LUX firmy Van Wylick są takim rozwiązaniem. Nasze elementy są montowane w nawierzchniach dróg, aby prowadzić, ostrzegać i organizować ruch drogowy.

Punktowe elementy odblaskowe typu LUX z pełnego szkła hartowanego istotnie zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego zarówno w gęsto zaludnionych terenach miejskich, jak i na terenach wiejskich. Elementy te działają na zasadzie zjawiska odbicia światła oraz spełniają europejskie normy EN 1463-1 oraz EN 1463-2

Punktowe elementy solarne LED typu LUX również zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i zwiększają widoczność w ruchu drogowym. Te elementy wyposażone są w diody LED, które są zasilane przez ogniwa słoneczne.

Środowisko

Punktowe elementy odblaskowe szklane typu LUX oraz punktowe elementy solarne LED typu LUX odgrywają ważną rolę w budowie trwałych, zrównoważonych i bezpiecznych infrastruktur. Ich zastosowanie przyczynia się znacząco do redukcji emisji CO2, gdyż oświetlenie latarniami ulicznymi staje się w niektórych przypadkach zbędne. Przyczyniają się one również do zmniejszenia zanieczyszczenia światłem.

Historia

Firma Van Wylick Wegdek- reflectoren bv działa już od ponad 20 lat i jest specjalistą w dziedzinie punktowych elementów odblaskowych (tzw. kocich oczek) z pełnego szkła hartowanego. W 1993, właściciel firmy Chris van Wylick znalazł rozwiązanie dla punktowych elementów odblaskowych z pełnego szkła hartowanego – zamontował je w  płytach betonowych i nazwał je ‘Kamieniami Van Wylick’. Dzięki kontaktom z zarządami dróg oraz władzami lokalnymi w całej Holandii, firma Van Wylick poznała zapotrzebowanie i rozpowszechniła produkt, który temu  zapotrzebowaniu sprostał. Po wieloletniej praktyce, firma Van Wylick Wegdek-reflectoren bv rozkwitła  i stała się rodzinnym przedsiębiorstwem, które stawia na wysokie standardy, dostarcza i samo montuje swój produkty. Szczególnie zwracamy uwagę na profesjonalne doradztwo, trwały produkt i elastyczne rozwiązania, po to, aby we współpracy z naszymi Klientami, znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

“De Steen Van Wylick”

Więcej informacji znajduje się na stronach produktów.